Vyhledat termín
Informace
Napište nám
RSS kanál
cs | en


Implementace Office 365

Microsoft Office 365Office 365  je webová služba, kterou můžete využívat
pomocí prohlížeče Internetuvšude tam, kde je připojení k internetu. Nabízí však relativně jednoduchou implementaci do prostředí malé firmy a velmi snadné nasazení na koncová zařízení.


Nejprve popíšeme méně pravděpodobnou možnost, že nemáte svou vlastní doménu a budete používat doménu ve tvaru firmaxyz.onmicrosoft.com (zvolit si můžete jen první část „firmaxyz“, onmicrosoft.com je neměnná), kterou si zvolíte při nastavení Office 365. Potom je celé nastavení otázkou několika minut, ale s tím, že emaily budou příjemci dostávat z adresy na této doméně, např. od jan.novak@firmaxyz.onmicrosoft.com.

Pokud však máte vlastní doménu, např. firmaxyz.cz a chcete odesílat emaily tak, aby ostatním přišly emaily z emailové schránky jan.novak@firmaxyz.cz, musíte převést své DNS záznamy, aby je mohl spravovat systém Office 365, resp. společnost Microsoft. Na toto budete během prvotního nastavení Office 365 upozorněni a přesně navedeni v průběhu procesu. Tuto variantu neprovádějte bez přesným znalostí DNS systému na internetu a bez plánování, nebo bez naší konzultace – můžete například až na týden způsobit nedostupnost Vašich doposud jinde umístěných webových stránek či jiných služeb z Internetu!

Po zvládnutí nastavení Office 365 pro firmu můžete začít připojovat uživatele. Nejprve je nezbytné každému vytvořit účet, kde mimo jiné zvolíte konkrétní podobu emailové adresy. Teprve poté můžete připojovat jednotlivé počítače, mobily, tablety atd.

Služba Office 365 pro synchronizaci zahrnuje jak proprietární technologie společnosti Microsoft, tak i obecné standardy podporující aktuální úroveň zabezpečení používané mnoho let v celém IT odvětví. Připojit se tedy můžete pomocí produktů společnosti Microsoft jako je na počítači Office Outlook nebo v mobilu Windows Phone či Windows Mobile, tak i konkurenčními či otevřenými produkty jako Android, Apple iMac, iPod, iPhone, poštovním klientem Mozilla Thunderbird a spoustou dalších.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt

Pavlína Krátká- licenční specialista

 tel.: +420 221 503 107, email: kratka@computerhelp.cz
© COMPUTER HELP, spol. s r. o. Blanická 16, Praha 2, tel.: 221 503 111