Vyhledat termín
Informace
Napište nám
RSS kanál
cs | en


Naše pomoc v rámci projektu ROZ(H)LED

Máme přídavky na děti, máme sociální dávky, máme podporu v nezaměstnanosti, máme odstupné, máme příspěvky na stravování, na ošacení, na ztížené pracovní podmínky, příplatky za práci přesčas, v sobotu, v neděli, ve svátek, v noci. Máme pocit, že si to zasloužíme …., máme na to přece nárok ….., máme, máme, máme. Kromě toho chceme toto, potřebujeme tamto a bez tohohle to určitě nepůjde. To vše chceme hned, nebo aspoň co nejdříve, chceme to pro sebe a od vás. Takže nám to dejte, přispěte, připlaťte, zařiďte, zajistěte.

Tak vypadá mantra člověka civilizačního, člověka 21 století.

Přes výše uvedené, nebo spíše právě proto, jsme vyhověli žádosti a zapůjčili (zdarma) společnosti Nadání a dovednosti o.p.s. v rámci projektu ROZ(H)LED naši počítačovou učebnu pro konání kurzu.

Hlavní myšlenky projektu totiž mimo jiné praví:

„Odchod z dětského domova a náhlá nutnost postarat se sám o sebe nebývají snadné, zvlášť s břemenem dřívějších traumat a často nízkou motivací jít si za svým snem a naplňovat svůj potenciál. Snažíme se zabránit tomu, aby životní cesty těchto dětí končily na úřadech práce nebo "na ulici".

Projekt je určený pro žáky a studenty (ve věku 14-26 let) z dětských domovů a pěstounské péče, kteří se rozhodují o své studijní budoucnosti.

Cílem projektu ROZ(H)LED je zprostředkovat dětem z dětských domovů a pěstounské péče kontakt se světem práce, pomoci jim naplánovat studijní a pracovní budoucnost včetně volby povolání.“

Dne 16. 11. 2015 v naší učebně proběhl kurz jak správně sestavovat a vytvářet strukturovaný životopis, který je nezbytným předpokladem pro zařazení do pracovního procesu. Druhým vyučovanou dovedností bylo seznámení se sociální sítí LinkedIn, vystavení svého životopisu na této síti a možné způsoby komunikace na ní.

Konečně někdo, kdo jen nerozdává peníze, nezaštiťuje se láskou k bližnímu, ale naopak učí jiné, jak se postavit na vlastní nohy a ne jen čekat, kdy pečený holub přiletí.

Podívejte se na obrázky viz níže.

Rozhled1

                                       

Tak vypadá mantra člověka civilizačního, člověka 21 století.
Přes výše uvedené, nebo spíše právě proto, a to zrovna neziskovky nemusíme, jsme vyhověli žádosti a zapůjčili (zdarma) společnosti Nadání a dovednosti o.p.s. v rámci projektu ROZ(H)LED naši počítačovou učebnu pro konání kurzu.
Hlavní myšlenky projektu totiž mimo jiné praví:Tak vypadá mantra člověka civilizačního, člověka 21 století.Přes výše uvedené, nebo spíše právě proto, a to zrovna neziskovky nemusíme, jsme vyhověli žádosti a zapůjčili (zdarma) společnosti Nadání a dovednosti o.p.s. v rámci projektu ROZ(H)LED naši počítačovou učebnu pro konání kurzu.Hlavní myšlenky projektu totiž mimo jiné praví:© COMPUTER HELP, spol. s r. o. Blanická 16, Praha 2, tel.: 221 503 111