Vyhledat termín
Informace
Napište nám
RSS kanál
cs | en


Licence pro akademiky

Ceny produktů zakoupených v multilicenčních programech pro školy jsou až o 85% výhodnější než běžné ceny pro komerční zákazníky. Na této stránce naleznete stručný přehled licenčních programů, ze kterých můžete vybírat.

Nevíte-li, který z programů zvolit, nebo máte doplňující otázky, prosím, neváhejte kontaktovat Lucii Komyšákovou (licenční specialistku).

odkaz  Trvalé licence pro školyodkaz  Licence pro studenty
odkaz  Pronájem licencí pro školyodkaz  Microsoft Imagine

   

Trvalé licence pro školy

Trvalé licence  je možné používat bez časového omezení a máte možnost volit mezi těmito typy:

1. OEM

Tato licence je vázána na zařízení, tzn. není přenosná a je ji možné zakoupit jen společně s hardwarem.

2. FPP AE - software v krabici

Krabicová verze softwaru je vhodná, uvažujete-li o zakoupení produktů v řádu jednotek. Jedná se o přenosnou licenci, která umožňuje jen jednu jazykovou verzi a nemáte možnost downgradu (přechod na nižší verze).

3. Academic Open

Plná a přenosná licence umožňuje u zakoupených programů výběr jazyka a downgrade. Je podmíněna zakoupením minimálně pěti licencí při prvním nákupu. Smlouva se uzavírá na dobu dvou let.

4. Select Plus

Plná a přenosná licence umožňuje u zakoupených programů výběr jazyka a downgrade. Software lze kupovat i po jednotlivých licencích a smlouva není časově omezená.

Aby škola mohla výhodně nakupovat i v tomto multilicenčním programu, musí být zařazena pod smlouvu, kterou spolu uzavřeli MŠMT a Microsoft. Tzn., školu musíte při prvním nákupu nejprve zaregistrovat. S registrací vám pomůže naše asistentka licenčního oddělení Tereza Tinka Novotná (novotna@computerhelp.cz).

Klikněte zde pro více informací.

výhodaMultilicenční program Select Plus společně s Academic Open jsou nejvýhodnější varianty nákupu softwaru pro školy

 

Licence a Windows LiveID

Pro získání údajů o vaší multilicenční smlouvě, klíčů pro instalaci a stahování samotného software potřebujete přístup na tzv. VLSC stránky (Volume Licensing Service Center). Tyto stránky naleznete na adrese: https://www.microsoft.com/licensing/servicecenter/. Pro přihlášení na tyto stránky je nutné si založit účet Windows LiveID, který je tvořen kombinací vaší emailové adresy a vámi zvoleného hesla. Odkaz na založení Windows LiveID najdete přímo na úvodní stránce VLSC - v její dolní části. Zde jsme připravili podrobný návod jak si založit účet Windows LiveID.

Pronájem licencí pro školy

Netrvalé licence lze chápat i jako pronájem. Opravňují vás k užívání zakoupeného produktu, po dobu platnosti uzavřené multilicenční smlouvy.

1. School Agreement

Tento licenční program je vhodný pro základní a střední školy.

2. Campus Agreement

Licenční program určený pro vyšší odborné školy, vysoké školy a univerzity.

3. OVS ES - Prováděcí smlouva pro řešení ve vzdělávání

Licenční program určený i velmi malým školám (od 5 zaměstnanců), ve kterém lze licencovat produkty Microsoft formou pronájmu. Platformové produkty jsou licencovány
na počet sečtených zaměstnaneckých úvazků a pokrývají všechna PC školy. Obsaženy jsou také licence pro práci zaměstnanců školy na jejich domácích PC.

Klikněte zde pro více informací.

Licence pro studenty

Přehled možností, jak si může student výhodněji zakoupit produkty Microsoftu.

1. OEM

Tato licence je vázána na zařízení, tzn. není přenosná a je ji možné zakoupit jen společně s hardwarem.

2. Office 2016 pro studenty a domácnosti

Zakoupenou licenci, která je určena pro domácnosti, je možné použít pouze na 1 počítač. Tato edice Office 2016 obsahuje aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Obsahuje instalační klíč Product Key. Neobsahuje instalační médium. Stažení systému Office provedete ze stránek https://officesetup.getmicrosoftkey.com/

3. Microsoft Office 365 pro vysokoškoláky

Office 365 pro vysokoškolákyObsahuje aplikace jako sada Office Professional 2016: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access ve verzi 2013. Sada je určená pouze vysokoškolským studentům a vysokoškolským vyučujícím.
Absolventi vysokých škol nemají na tuto licenci nárok.  Jedná se o 4leté předplatné. Microsoft Office 365 pro vysokoškoláky povoluje instalaci Office až do dvou počítatů PC nebo MAC, které používá jedna osoba. Office Mobile lze nainstalovat do telefonů Android a iPhonů, obsahuje 60 minut volání přes Skype měsíčně.

Kompatibilní pouze se systémy Windows 7, Windows 8 a Mac OS X 10.6 a jejich novějšími verzemi.

 

Microsoft Imagine Premium (dříve DreamSpark)

V rámci tohoto programu získáte nejnovější verze software Microsoft a vaši studenti si mohou bezplatně stáhnout software do svých osobních počítačů a používat jej k práci týkající se kurzů a osobních projektů i mimo školu. Program MS Imagine je určen pro katedry vysokých škol se zaměřením na IT, pro střední školy s výukou IT, akdemické laboratoře a studenty oborů Počítačová věda, Technika a Informační systémy.

Klikněte zde pro více informací.

Kontakt

Pavlína Krátká - licenční specialista

 tel.: +420 221 503 107, email: kratka@computerhelp.cz
© COMPUTER HELP, spol. s r. o. Blanická 16, Praha 2, tel.: 221 503 111